TOP Oprawy

Artykuły


Przeczytaj również

Stałe pozycje


Wyszukiwarka

Sondy

19.06 - W Chorzowie nadal walczą o licencję

Polska Scena Kibicowska Władze Chorzowa robią wszystko, aby Ruch mógł swoje mecze rozgrywać przy ulicy Cichej. Optymistyczny wariant zakłada, że kibice "Niebieskich" w ogóle nie będą musieli jeździć do Gliwic. Planowany jest remont stadionu, który w założeniach kosztować ma ok 1 mln 300 tys. złotych. Do najważniejszych zadań należą: nadlanie betonowych trybun, podwyższenie wygrodzeń i wymiana drewnianych elementów konstrukcji trybuny zadaszonej na elementy stalowe. Ale to nie jedyny wydatek. Aby stadion przy Cichej dostał licencję modernizowany jest monitoring - informują władze miasta.

- Jeżeli radni przychylą się do wniosku prezydenta Andrzeja Kotali o przesunięcie środków to prace budowlane na stadionie Ruchu rozpoczną się najprawdopodobniej w połowie lipca. Przewidywany termin ich zakończenia uzależniony jest od warunków pogodowych. W optymistycznym wariancie pierwszy mecz w Chorzowie mógłby być rozegrany już 15 września - mówi rzecznik prasowy miasta Krzysztof Karaś.

Ekstraklasa poszła na rękę klubowi z Chorzowa i według terminarza pierwsze trzy mecze Ruch rozegra na wyjeździe. Pierwszy mecz w roli gospodarza zaplanowano na 14-15 września.

Sceptycznie do sprawy podchodzi przewodniczący Komisji Licencyjnej PZPN - Hilary Nowak. "Ruch ma licencję na Gliwice. Nie widzę możliwości, żeby to zmienić. Zakończyliśmy procedowanie w sprawie chorzowskiego klubu. Nie przypominam sobie przykładu innego klubu, który miał podobny problem, a na który mógłby się powołać Ruch." - twierdzi Nowak.

Historia jednak uczy, że w Komisji Licencyjnej wszystko da się załatwić, więc kibice Niebieskich z nadzieją przypatrywać się będą postępom prac przy ulicy Cichej.

źródło: Niebiescy.pl/Sport.pl
Komentarze:


ULTRAS POLSKA - POLSKA SCENA KIBICOWSKA'"-->