TOP Oprawy

Artykuły


Przeczytaj również

Stałe pozycje


Reklama

Wyszukiwarka

Sondy

6.06 - Ruch Chorzów walczy o grę na swoim stadionie

Ultras Polska Jak wiemy, komisja licencyjna nie dopuściła stadionu Ruchu Chorzów do rozgrywek Ekstraklasy w sezonie 2012/13. Miasto chce jednak zrobić wszystko, aby kibice Ruchu mogli oglądać mecze swojej drużyny na stadionie przy ulicy Cichej. Rozpoczęto już min. instalację nowego monitoringu, który oprócz obrazu rejestruje również dźwięk.

Na stadionie trzeba wykonać m.in. także: nowe betonowe wylewki w niektórych sektorach oraz podwyższyć ogrodzenie na koronie obiektu. Koszty całości szacuje się ponoć na 1-2 mln zł. - Zależy mi na tym, aby kibice jak najszybciej mogli dopingować swoją drużynę tu, na miejscu, zamiast jeździć do Gliwic - zapewnia prezydent miasta - Andrzej Kotala.

Mniej optymistycznie na całą sprawę patrzy prezes Ruchu, Dariusz Smagorowicz. - Na razie szykujemy się do 30 ligowych meczów rozgrywanych na wyjeździe, bo tak trzeba przecież postrzegać naszą grę w Gliwicach. Trzymam oczywiście kciuki za powodzenie planów modernizacji stadionu. Podczas poniedziałkowego spotkania nie usłyszałem jednak żadnych konkretów, zarówno w kwestii terminów, jak i środków potrzebnych na wykonanie wskazanych prac. A ja ich koszt oceniam na 4-6 mln zł - twierdzi prezes Chorzowskiego klubu.

Ruch Chorzów jako stadion rezerwowy zgłosił stadion Piasta Gliwice i tam najprowdopodobniej będzie rozgrywał mecze w roli gospodarza.

Ciekawe jest to, że komisja dopuściła do rozgrywek stadion Zagłębia Sosnowiec (który jako swój rezerwowy stadion zgłosił Górnik Zabrze) a swoimi standardami na pewno nie przewyższa stadionu w Chorzowie. Wydaje się, że chorzowianie podpadli włodarzom ligi wydarzeniami jakie miały miejsce podczas Wielkich Derbów Śląska i teraz ponoszą tego konsekwencje.

źródło: niebiescy.pl

Komentarze:


ULTRAS POLSKA - POLSKA SCENA KIBICOWSKA