TOP Oprawy

Artykuły


Przeczytaj również

Stałe pozycje


Wyszukiwarka

Sondy

17.07 - Ekstraklasa bez Poloni ale z KP Katowice

polska scena kibicowska Potwierdziły się pojawiające się od dłuższego czasu informację o tym, że Józef Wojciechowski sprzedaje udziały Poloni Warszawa. W związku z tym w najwyższej klasie rozgrywkowej nie zobaczymy w najbliższym sezonie "Czarnych Koszul" a w ich miejsce będziemy mogli "podziwiać" twór o nazwie KP Katowice.

Konsekwencją takich działań będzie również najprawdopodobniej likwidacja występującego w 1 lidze GKS Katowice - klubu z wieloletnią tradycją. Docelowo GKS ma zostać "wchłonięty" przez nowo powstały KP Katowice zwany dalej "GieKSą" i rozgrywać swoje mecze w Ekstraklasie na licencji Poloni, która swoją licencję zdobyła z kolei dzięki Groclinowi...

Co na to kibice? Oczywiście nie zgadzają się z decyzjami podejmowanymi przez zarządy obu spółek. Poloniści wyrazili dzisiaj swoją dezaprobatę wobec tych decyzji w siedzibie firmy J.W. Construction, gdzie w kilkadziesiąt osób uniemożliwili przeprowadzenie konferencji prasowej. Trudno jednak stanąć murem za kibicami KSP, którym nie przeszkadzało jak Polonia awansowała do Ekstraklasy na licencji klubu z Grodziska.

Niczemu nie są winni jednak kibice GKS, którzy raczej nie zaakceptują klubu KP Katowice jako swojej Gieksy. Co prawda Grupy kibicowskie nie wydały jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie ale trudno sobie wyobrazić, że jakby nigdy nic pojechali by do Krakowa dopingować nowo stworzony klub. Do Krakowa, gdyż stadion w Katowicach nie dostanie licencji na grę w najwyższej klasie, stąd pomysł aby początkowo KP Katowice grały w stolicy Małopolski, co tym bardziej nie będzie służyło frekwencjii na meczach nowo powstałego klubu.

Wszystko wskazuje więc na to, że czekają nas mecze z drużyną bez kibiców. Najprawdopodobniej klub ten zbojkotują również kibice drużyn przyjezdnych co jeszcze bardziej zmniejszy zainteresowanie meczami nowego tworu. Tak więc KP Katowice z całego serca życzymy NIEpowodzenia.

Komentarze:


ULTRAS POLSKA - POLSKA SCENA KIBICOWSKA'"-->