TOP Oprawy

Artykuły


Przeczytaj również

Stałe pozycje


Wyszukiwarka

Sondy

6.07 - Ultrasi szykują się do sezonu

polska scena kibicowskaOdwiedzając strony internetowe poszczególnych ekip kibicowskich można zauważyć, że przygotowania do nowego sezonu idą pełną parą. I nie chodzi tu o przygotowania piłkarzy na zgrupowaniach a mobilizacji ultrasów, którzy w nadchodzącym sezonie zapewne będą chcieli dorównać samemu Zimochowi i jego Dumie Narodowej;) Nie, żebym miał coś do ładnie prezentującej się flagi narodowej oraz do samego Zimocha, który jest pozytywnie i patriotycznie nastawiony do życia, jednak przyznajmy, że otoczka całej akcji była mocno przereklamowana.

Nie reklamują się natomiast kibice ligowych ekip, którzy poprostu robią swoje, ciężko pracując na to aby na naszych ligowych trybunach było głośno i kolorowo. O działaniach ultrasów świadczą min. informacje pojawiające się na portalach z prośbami o pomoc do kibicowskiej braci. Można przeczytać ogłoszenia o poszukiwanych dużych pomieszczeniach służących do przygotowywania wielkoformatowych sektorówek, rozpoczynają się pierwsze zbiórki konfetti oraz serpenty. Kibice Lecha mają już za soba pierwszą w tym sezonie zbiórkę pieniędzy, podczas której na oprawy Kolejorza zdobyto dodatkowe 16 tys. zł. Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego sezonu Lechici zbierali kwoty rzędu 20 tys. złotych. Można się więc spodziewać w najbliższym czasie ciekawych prezentacji przy ul. Bułgarskiej.

Innego rodzaju zbiórkę ogłosili natomiast ultrasi Wisły, którzy potrzebują wszelkiego rodzaju... maszyn do szycia. Każdy kibic posiadający taki sprzęt jest mile widziany przy Reymonta.

Ponadto, podczas wakacji poszczególne stowarzyszenia kibiców organizują spotkania z dziećmi z Domów Dziecka, wszelkiego rodzaju zbiórki dla osób potrzebujących oraz spotkania upamiętniające bohaterów narodowych.

Miejmy jedynie nadzieję, że zarówno stowarzyszenia a także w szczególności ultrasi poszczególnych klubów nie będą mieli tak dużych kłopotów z oprawami jak przed Euro. Patrząc jednak np. na przypadek Widzewa - trudno być zdecydowanym optymistą...
Komentarze:


ULTRAS POLSKA - POLSKA SCENA KIBICOWSKA'"-->