Stałe pozycje

Wyszukiwarka

Sondy

12.04 - Ze stadionów (PP 10-11.04.12)

W dniach 10-11 kwietnia odbyły się rewanżowe mecze półfinałowe Pucharu Polski. Legia Warszawa podejmowała na Łazienkowskiej Arkę Gdynia natomiast Ruch Chorzów udał się do Krakowa na mecz z Wisłą. Zapraszamy na relacje z trybun, z obydwu spotkań.

Wisła Kraków - Ruch Chorzów (3:1) (k.5:6)

Przy Reymonta zebrało się niecałe 7 tys. kibiców. Pomimo niskiej frekwencji doping gospodarzy stał na wysokim poziomie. Kolejny przykład tego że ilość nie zawsze równa się z jakością. Wisła wywiesza transparent "10.04.2010 Pamiętamy!". Ruch, który przyzwyczaił nas już do dobrych wyjazdów, ponownie wykorzystał przyznaną mu pulę biletów pojawiając się w liczbie 1000 głów (w tym 20 Widzew). Do Krakowa przyjechali transportem kołowym (6 autokarów + busy + auta). Solidnie oflagowali swój sektor 13-toma flagami i prowadzili głośny doping. Po powrocie do Chorzowa część kibiców przywitała piłkarzy na Cichej, gdzie wręczono trenerowi Fornalikowi urodzinowy tort.

Legia Warszawa - Arka Gdynia (2:1)

Pod znakiem protestów odbywał się drugi półfinał PP przy Łazienkowskiej, gdzie zgromadziło się niecałe 15 tysięcy kibiców. Legia podobnie jak w ostatnim meczu ligowym nie prowadziła dopingu przez pierwsze 15 minut meczu skupiając się na ubliżaniu właścicielom i policji, która wg zarządu klubu zabroniła wnoszenia jakichkolwiek opraw na stadion. Nie pozwolono również na wniesienie transparentu upamiętniającego Smoleńsk. Legioniści po kwadransie rozpoczęli doping w asyście kolejno wybuchających petard. Kibice Arki, biorąc pod uwagę od dawna prowadzone zapisy oraz wsparcie ze strony zgód (Lech, Cracovia i Polonia Bytom) zaprezentowali się średnio, wypełniając jedynie górną część sektora gości (620) osób. Słyszalni jedynie podczas protestu gospodarzy. W drugiej połowie na znak protestu opuszczają na chwilę trybuny.