TOP Oprawy

Artykuły


Przeczytaj również

Stałe pozycje


Wyszukiwarka

Sondy

29.08 - Ze Stadionów: (24-27.08)

polska scena kibicowska W drugiej kolejce Ekstraklasy ciekawych kibicowsko spotkań mieliśmy jak na lekarstwo. Zdecydowanie numerem jeden był pojedynek drużyn z północy Pogoni z Lechią. Na drugim froncie mielismy takie "widowiska" jak Jagielloni z Górnikiem czy Widzewa z Ruchem, gdzie miały miejsce bojkoty co sprawiło, że na trybunach mieliśmy prawei kompletną ciszę. Zamkniety sektor gości na stadionie Podbeskidzia, zakazy wyjazdowe Legii i Lecha sprawiły, że tej kolejki zbyt długo rozpamiętywał nikt nie będzie. Zapraszamy do relacji ze stadionów Ekstraklasy

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice (2:1)

W swoim pierwszym Ekstraklasowym wyjeździe nienajlepiej zaprezentowali się kibice Piasta, którzy do Lubina przyjechali jedynie w 40 osób. Dobrze wypadli za to gospodarze którzy trochę poultrasowali. Chwilę po minucie ciszy poświęconej ofiarom Zbrodni Lubińskiej nad głowy fanatyków z młyna powędrowała sektorówka "lubin 82". Jeszcze w pierwszej połowie Zagłębie prezentuje główna oprawę dnia składającą się z sektorówki "Chwała Bohaterom" oraz transparentu "Sierpień 82 - Pamiętamy". Całość uzupełniają "machajki" w narodowych barwach. Doping "Miedziowych" na dobrym poziomie.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze (1:1)

Coraz bardziej nieciekawie robi się w Białymstoku. Kibice Jagielloni już przed meczem zapowiedzieli bojkot spotkania. Na stadionie brakowało oflagowania oraz dopingu. Wszystko z uwagi na Policję, która zadomowiła się na stadionie Jagi na dobre co jest całkowicie nie na ręke fanatykom. Problemy z mundurowymi mieli także kibice Górnika, którzy w ponad dwie setki udali się na drugi koniec Polski by... posłuchać spotkania w radiu. Policja postanowiła zatrzymać kibiców ze Śląska 10 km pod stadionem w celu dokładnej kontroli, która przedłużyła się na tyle, że pierwsi kibice dotarli pod bramy stadionu w 50 minucie. Solidaryzując się z resztą fanów postanowili nie wchodzić na stadion, oddać bilety w kasach i prowadzić doping zza ogrodzenia. Czy to o to w tym wszystkim chodzi...?

Podbeskidzie B-B - Wisła Kraków (1:1)

Ze względu na modernizację stadionu w Bielsku-Białej w rundzie jesiennej nie będą wpuszczani kibice gości. Pomimo tego w okolicach stadionu pojawiła się grupa kilkudziesięciu kibiców z Krakowa, która zaznaczyła swoja obecność kilkoma okrzykami. Gospodarze zaprezentowali mało skomplikowaną, biało czerwona kartoniadę.

Widzew Łódź - Ruch Chorzów (2:0)

Nudą wieje ostatnio przy ul. Piłsudskiego. Z Powodu bojkotu spotkań przez najzagorzalszych fanów Widzewa na stadion przychodzi garstka ludzi. Do protestu dołączyli się również zaprzyjaźnieni z Widzewiakami fani Ruchu, którzy w geście solidarności odpuścili wyjazd do Łodzi. Na stadionie mimo wszystko pojawiła się niewielka grupka fanów "Niebieskich", którzy jednak nie prowadzili dopingu.

Polonia Warszawa - Lech Poznań (1:2)

Ze wzgledu na zakaz wyjazdowy nałożony na Lechitów jeszcze w zeszłum sezonie, kibice z Poznania nie mieli możliwości zameldowania się przy Konwiktorskiej. Gospodarze przygotowali na to spotkanie miłą dla oka choreografię składającą się z podwieszanej do dachu sektorówki z motywem polskich żołnierzy broniących się przed atakiem wroga. Na płocie zawisł transparent o treści "Stare Miasto wiernie ciebie będziem strzec". Całość została wykonana bardzo dokładnie i estetycznie.

Śląsk Wrocław - Korona Kielce (2:0)

Niewiele działo się we Wrocławiu. Coraz gorsze wyniki i koniec zaciekawienia nowym stadionem znacznie pogorszyło frekwencję na nowym stadionie. Niewiele pnad 10 tysięcy kibiców na 40 tysięczniku nie robi dobrego wrażenia. Gospodarze nie przygotowali żadnej oprawy. Goście, pomimo zamówionych przeszło 2 tysięcy biletów stawili się zaledwie w 200 głów.

GKS Bełchatów - Legia Warszawa (0:2)

Kryzys dopada również kibiców w Bełchatowie. Bardzo niska frekwencja zarówno w młynie jak i na całym stadionie jest bolączką Bełchatowian juz od kilku spotkań. Tym razem w sektorze fanatyków zasiadło ok 400 kibiców. Przez całe spotkanie machali flagami i prowadzili przeciętny doping. Kibiców Legii ze względu na zakaz wyjazdowy brak.

LPogoń Szczecin - Lechia Gdańsk (0:2)

Duzym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie Pogoniz Lechią. Na stadionie zameldowało się 12 tysięcy kibiców ( w tym 1000 kibiców gości). Ultrasi Pogoni przygotowali kartoniadę, która przedstawiała litery "PS wraz z czaszką" oraz transparent "Bójcie się Chamy". Goscie szczelnie wypełnili sektor gości bardzo dobrze go oflagowując. Również trochę poultrasowali. Machali flagami na kiju, zaprezentowali sektorówkę w kształcie koszulki oraz odpalili sporą ilość (jak na dzisiejsze czasy i dokładna kontrolę w Szczecinie) pirotechniki.

Kibice Zagłebia na meczu z Piatem (zaglebie-lubin.pl)
Piast w Lubinie (zaglebie-lubin.pl)


Jaga na meczu z Górnikiem (Jagiellonia.net)


Podbeskidzie na meczu z Wisłą (kibicewisly.pl)


"Młyn" Widzewa na meczu z Ruchem (Niebiescy.pl)


Kibice Polonii na meczu z Lechem (kkslech.pl)


Kibice Sląska na meczu z Koroną (wielkislask.pl)


Kibice GKS na meczu z Legią (Bełchatowianie.pl)


Kibice Pogoni na meczu z Lechią (pogononline.pl)


Kibice Lechii w Szczecinie (Legionisci.com)Komentarze:


ULTRAS POLSKA - POLSKA SCENA KIBICOWSKA'"-->